Alar Ojastu

Konverentsi moderaator, Koolituse 'Tugevustele tuginev juhtimine' autor ja 'motiveeriva teeninduse' ekspert
Alar Ojastu

Alar Ojastu

Konverentsi moderaator, Koolituse 'Tugevustele tuginev juhtimine' autor ja 'motiveeriva teeninduse' ekspert

“Olen 6 aastat rääkinud hoolivuse olulisusest. Algul tundus hoolivus miski, mis mind teemana sügavalt kõnetas. Teadsin intuitiivselt, et inimestest hoolimine on õige, kuid mul puudusid näited, et see nii ka päriselt on. Jagasin oma tunnetust esimeste julgete koolitustel osalejatega, paludes neilt vastu pimedat usku minu sõnumisse.

Tänaseks on need julged tõusnud oma valdkonna absoluutsesse tippu ja jagavad oma edulugu ka sellel konverentsil.” 

“On tõestatud, et maailma edukaimate organisatsioonide edasiviiv jõud ei ole kasum, vaid kirg ja sügav eesmärk. Ometi ületab just nende samade ettevõtete kasum oma valdkonna turukeskmisest enam kui 14 korda. Need ettevõtted tegutsevad Euroopa, Aasia ja Ameerika turgudel ja taastusid 2008 aasta majanduskriisist kiiremini kui konkurendid. Aastatel 1998-2013 tootsid nad omanikele keskmiselt 1681% kõrgemat tulu aktsia kohta kui konkurendid. Need organisagtsioonid on valdkonna parimad tööandjad ning mõjutavad positiivselt kliente, investoreid, partnereid ja ühiskonda tervikuna. Viis, kuidas nad opereerivad muudab maailma paremaks ja maailm tasustab neid selle eest enneolematu kasumiga.” 

“Selline edu ei tule üle öö ja selle saavutamine eeldab kindlate printsiipide järgimist. Üks nendest printsiipidest on vastutustundlikkus ja teine on mitmekülgne hoolimine. Mul on siiralt heameel, et Eestis on mõlemas valdkonnas oma pioneerid ning see konverents tõestab, et eksisteerib hulk uudishimulikke, kes soovivad kinnitust, et nende südame kutse ongi see õige.”

Suurema osa viimasest viiest aastast on Alar rännanud maailma eri paigus, uurinud inimpsüühikat, töötanud läbi tuhandeid lehekülgi uuringid ning koolitanud kümneid tuhandeid inimesi nii Eestis kui Euroopas.

Alari kogemuste pagasisse kuulub isikliku ettevõtte pankrot aastal 2004, taas jalule tõusmine koolitusfirmas Vain&Partnerid, saadud õppetundide toel sisustusportaali Sisustus.ee asutamine, elu ja töö Austraalias ning koolitusfirma Eduelamus loomine aastal 2010. Enam kui 15,000 osalenu 100% rahulolu koolitustega, tõid Alarile 2011. aastal Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011 ametliku külalislahkuse koolitaja tiitli. 

Tema koolitustel osalenute hinnangul teeb Alari õpetused väärtuslikuks just nende praktiline maalähedus, toetumine rahvusvahelistele uuringutele ning inspireerivad näited isiklikust elust. 

Aastal 2011 lõi Alar koostöös EAS’iga juhtidele mõeldud 8 osalise videokoolitusprojekti, mis on nähtav youtube vahendusel: https://www.youtube.com/watch?v=ZU5pqYW_sw0

Alar oli ka aasta 2014 Raadio2 populaarseima saate “Hallo Kosmos” enim järelkuulatud saatekülaline. Möödunud aastal oli Alar peaesineja Ettevõtlusameti poolt korraldatud sündmusel “Edukaks esimesel katsel,” mis tõi saali rekordarv inimesi ning sai 10 aasta jooksul korraldatud sündmustest kõrgeima tagasiside reitingu.

 

www.alarojastu.com